Bez kategorii

Leczenie opryszczki

W przypadku opryszczki tak naprawdę trudno mówić o w pełni skutecznej profilaktyce. W przypadku tej dolegliwości nie mamy nad tym pełnej kontroli.

Jeżeli jesteśmy już nosicielami wirusa opryszczki, musimy koniecznie zadbać o dobrą kondycję naszego układu odpornościowego.

W praktyce niestety często zapominamy o bardzo prostych metodach, które zagwarantują nam dobrą kondycję. Są to:

* prawidłowa dieta,
* właściwy sposób ubierania,
* aktywność fizyczna,
* odpowiednia ilość snu,
* unikanie stresu,
* wstrzymywanie się od zbyt długich kąpieli.

Jednak co robić, kiedy zobaczymy już pierwsze jej objawy? Jeśli mamy do czynienia z opryszczką pospolitą, zlokalizowaną najczęściej w okolicach warg, zastosujmy jeden z preparatów zawierających acyklowir lub pencyklowir oraz maści odkażające zawierające m.in. cynk. Z reguły po tygodniu, maksymalnie dwóch tygodniach choroba ustępuje.

W przypadku innych rodzajów opryszczki, przede wszystkim powodowanych wirusem HSV-2, powinniśmy skontaktować się z lekarzem. Po wywiadzie i oględzinach zmienionych chorobowo miejsc, specjalista przepisze odpowiednie leki na opryszczkę.

Pamiętajmy, że opryszczka to nie tylko krótkotrwały defekt natury kosmetycznej. Jeśli całkowicie zlekceważymy objawy i zaniedbamy podstawowe zasady profilaktyki oraz leczenia, możemy poważnie zaszkodzić sobie i bliskim.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *